Praca magisterska z fizjoterapii

Praca magisterska z fizjoterapii – temat masażu.

Praca magisterska z fizjoterapii powinna być ciekawa oraz praktyczna. Wobec powyższego proponujemy następujący temat na pracę magisterską: “Wpływ masażu na zdrowie człowieka”.  Temat ten jest bardzo praktyczny oraz intrygujący. Usługi masażu są oferowane w rozmaitych ośrodkach fizjoterapeutycznych, szpitalach, czy też sanatoriach.  Opanowanie sztuki masażu daje nam konkretny fach do ręki.  W poniższym artykule skupimy się na zdrowotnych korzyściach związanych z masażem. Zrobimy to oczywiście z perspektywy pisania pracy magisterskiej z fizjoterapii.

W każdej pracy magisterskiej należy skupić się na teoretycznym ujęciu tematu. Z reguły robi się to w rozdziale pierwszym. Masaż można zdefiniować ogólnie jako zespół ruchów uciskowych na tkanki ciała. Polega on na wykonywaniu przez masażystę określonych ruchów w danym tempie oraz z odpowiednią siłą. Podczas wykonywania tych ruchów, masażysta z rozmysłem naciska na tkanki, mięśnie, naczynia krwionośne i limfatyczne. Robi to oczywiście w konkretnym celu. Z reguły jest to poprawa stanu zdrowia fizycznego lub emocjonalnego danego pacjenta. W tym rozdziale trzeba również przedstawić poszczególne rodzaje masażu. W największym stopniu trzeba opisać te masaże, które są najczęściej wykorzystywane w fizjoterapii.

Trzeba też tu opisać korzyści dla pacjenta, jakie wynikają z danego rodzaju masażu. Zaliczyć do nich można np. poprawę krążenia oraz zrelaksowanie umysłu. Osoba po masażu ma mniejszą tendencję do zaburzeń lękowych i depresji. Poza tym wymasowane mięśnie działają o wiele sprawniej. Łatwiej im utrzymać ciało w odpowiedniej podstawie. Masaż zmniejsza ryzyko wystąpienia kontuzji zarówno u przeciętnych ludzi, jak i  zawodowych sportowców. Niektóre rodzaje masażu pozwalają również usunąć toksyny z ciała. Masaż może również pomóc zniwelować ból.

W rozdziale drugim trzeba przytoczyć konkretne badania, które pokazywałyby, jak masaż wpływa na polepszenie ludzkiego zdrowia oraz samopoczucia. Badanie samopoczucia można zrobić łatwo, poprzez odpowiednie ankiety. Badania o charakterze medycznym są trudniejsze do przeprowadzenia. Zawsze można posilić się odpowiednią literaturą polską oraz zagraniczną. Rozdział trzeci powinien zawierać odpowiednie podsumowanie.

Praca magisterska z fizjoterapii – wpływ masażu na zdrowie człowieka. Podsumowanie.

Praca magisterska z fizjoterapii powinna być ciekawa i praktyczna. Temat masażu spełnia oba te warunki. Mając dobrze opanowane rozmaite masaże mamy już konkretną umiejętność. Można ją wykorzystać w przyszłości np. we własnym gabinecie fizjoterapii bądź masażu. Masaż ma też tę zaletę, że jest to usługa, którą warto skopiować  i oferować. Wystarczy tylko odpowiednie łóżko i konkretne umiejętności. Nie jest tu potrzebne zaangażowanie gigantycznego kapitału, tak jak jest np. w przypadku sieci franczyzowych.

Piszesz prace licencjacką, bądź magisterską z fizjoterapii? Potrzebujesz pomocy? Mamy liczne sukcesy i bardzo bogate doświadczenie. Działamy z powodzeniem od lat. Skontaktuj się z nami, a osiągniesz sukces.
Dodaj komentarz