Pisanie prac magisterskich z Fizjoterapii często sprawia problemy. W poniższym tekście skupimy się nad technicznymi aspektami pisania prac dyplomowych z na tym kierunku. Może pomogą one Tobie w działalności naukowej!
Niezależnie od tego, jaką pracę piszemy, standardy są podobne. Tak samo jest w przypadku prac licencjackich, prac magisterskich, esejów czy referatów. Jak już mamy wybrany temat to następnym krokiem powinno być przygotowanie planu lub też ogólnego zarysu tego, co chcemy w pracy ująć.
Gdy przystępujemy do pisania pracy, powinniśmy mieć wcześniej zebrane źródła, z których będziemy korzystać. Jeżeli piszemy referat lub esej, powinniśmy zacząć od napisania wprowadzenia, następnie rozwinąć temat i na końcu omówić wnioski. W przypadku prac licencjackich i magisterskich wstęp i zakończenie piszemy zawsze na końcu.
W pracach dyplomowych są to niezwykle istotne części, w których powinna znaleźć się kwintesencja całej pracy. Prace licencjackie i magisterskie z Fizjoterapii zaczynamy pisać od części teoretycznej, po czym przechodzimy do praktycznej. We wszystkich pracach powinny być przypisy z podanym źródłem, z którego korzystaliśmy.
Cytaty bardzo często oznacza się kursywą. Standardowa czcionka to Times New Roman 12 i interlinia 1,5. Wszystkie rysunki, tabele i wykresy powinny być czytelne i mieć dopasowane rozmiary do zastosowanych marginesów. Dodatkowo powinny być zatytułowane i ponumerowane, jak również powinny mieć podane źródła. Pisząc prace, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko wartość merytoryczną, ale techniczną również.
Pisanie prac magisterskich z Fizjoterapii, a perspektywy zawodowe.
Napisanie dobrej pracy licencjackiej bądź magisterskiej z Fizjoterapii to dopiero duży krok do błyskotliwej kariery. W tym zawodzie bardzo ważna jest praktyka. Im więcej masz z nią wspólnego, tym lepiej. Rynek fizjoterapii w Polsce dynamicznie się rozwija. Jest on bardzo rozdrobniony. Dużo jest w nim rodzinnych biznesów oraz jednoosobowych działalności. Perspektywy na nim są bardzo dobre.
Polacy stają się coraz bogatsi, więc na fizjoterapeutów będą wydawać coraz więcej. Innymi słowy, własne zdrowie dla Polaków coraz ważniejsze i będą na nie coraz więcej wydawali. Zawód fizjoterapeuty jest z pewnością bardzo przyszłościowy. Pisanie prac magisterskich z Fizjoterapii (i licencjackich) z pewnością wymaga odpowiedniej dozy zaangażowania i determinacji.