Prace licencjackie z Fizjoterapii

Własny gabinet fizjoterapii – małe przymiarki do własnego biznesu

Prace licencjackie z Fizjoterapii to dla studentów często niełatwa sprawa. Cena, jaką oni płacą to duża porcja wysiłku oraz stresu. W tym artykule poruszony zostanie temat własnego gabinetu z fizjoterapii. Jest to wielkie marzenie wielu studentów oraz absolwentów Fizjoterapii.

W wielu z nich istnieje pragnienia bycia własnymi szafami i osiągnięcia sukcesu w biznesie.

Trendy rynkowe sprzyjają fizjoterapeutom. Społeczeństwo z jednej strony staje się coraz bogatsze, a z drugiej starzeje się. Siedzący tryb życia połączony z brakiem sportu również powodują coraz większy popyt na usługi z zakresu fizjoterapii. Poza tym terminy w publicznej służbie zdrowia dłużą się w nieskończoność.  Do tego wszystkiego, dochodzi plaga otyłości. Potencjalnych klientów z pewnością fizjoterapeutom nie zabraknie.

Podstawową rzeczą podczas otwierania gabinetu fizjoterapii jest określenie czy otwieramy gabinet o charakterze w pełni komercyjnym, czy też podpisujemy kontrakt z NFZ-em (lub też innym podmiotem zewnętrznym takim jak, np. KRUS, ZUS, firma ubezpieczeniowa itd.). Jeśli wybieramy współpracę z NFZ, to należy pamiętać o tym, że musimy spełnić cały szereg wymogów stawianych przez tę instytucję. Zaletą tej opcji jest bardzo duża ilość klientów, która jest w stanie sfinansować sobie rehabilitację. Współpraca z NFZ-etem ma również swoje plusy wizerunkowe. Gabinet taki uchodzi za bardziej wiarygodny i bezpieczniejszy.

Drugą opcję jest otwarcie własnego, w pełni komercyjnego gabinetu fizjoterapii. Zaletą takiego rozwiązania jest pełna dowolność, jeśli chodzi o wyposażenia w sprzęt i urządzenia naszego gabinetu. Sprzęty te powinny być bardzo nowoczesne, niedostępne z reguły w przypadku gabinetów współpracujących w NFZ-tem. Tego typu gabinet fizjoterapii jest często przedsięwzięciem wymagających większych nakładów inwestycyjnych. Takie urządzenia ja np. laser wysokoenergetyczny, czy aparat do terapii falą uderzeniową muszą kosztować. Przy własnym gabinecie fizjoterapii zyskujemy jednak większą wolność, ponieważ nie ograniczają nas wymogi przedstawiane przez NFZ. Możemy w takim gabinecie sprzedawać również rozmaite produkty związane ze zdrowiem i urodą np. kosmetyki.

Szacuje się, że minimalny koszt otworzenia własnego gabinetu fizjoterapii to 25 tys. zł. Ogólnie im większy kapitał wydamy, tym potencjalnie mamy większe możliwości. Możemy zacząć wersji “bazowej”, a potem dokupować nowe sprzęty i urządzenia.

Prace licencjackie z Fizjoterapii, a cena marzeń studentów.

Prace licencjackie z Fizjoterapii, to dla studentów jedynie wstęp do wielkiej kariery. Cena, jaką oni za to ponoszą, jest duża. Są to stres, nerwy i wyrzeczenia. Patrząc na trendy i niskie koszty wejścia, perspektywy wydają się być bardzo dobro. Bycie człowiekiem sukcesu w biznesie jest wielkim marzeniem wielu młodych ludzi. Dobrze napisany licencjat z Fizjoterapii może na pewno pomóc Tobie w życiu zawodowym.

Piszesz prace licencjacką, bądź magisterską z fizjoterapii? Potrzebujesz pomocy? Mamy liczne sukcesy i bardzo bogate doświadczenie. Działamy z powodzeniem od lat. Skontaktuj się z nami, a osiągniesz sukces.
Dodaj komentarz